WallMuralia Blog

Nápad na originální uspořádání atria

Nápad na originální uspořádání atria

Předsíň je rozhodně nejvíce podceňovanou místností v celém domě. Proč je tak těžké rozhodnout o výzdobě předsíně? Předsíň, jak název napovídá, je často považována za přechodovou část domu a není jí věnována pozornost. To je běžná, ale rozhodně velká chyba při zařizování místností. Díky originálnímu nápadu na zařízení předsíně bude mít celý dům nový charakter.

Jak vyzdobit těsnou a malou předsíň?

V panelácích a v malých garsonkách jsou chodby často tmavé a krátké. Do většiny předsíní se vejde místo k sezení a věšák, ale stále ji můžeme zařídit funkčně a originálně. V malé předsíni hraje velkou roli světlo, takže ji stojí za to rozjasnit pomocí velkých a světlých dlaždic na podlaze, bílého nábytku do předsíně nebo bílého stropu. Z tohoto důvodu uvažujte o světlých barvách stěn: béžové, krémové a bílé, vše v kombinaci s nábytkem ze světlého dřeva. Efektu optického zvětšení interiéru lze dosáhnout položením stejných dlaždic v předsíni a jedné z dalších místností. To vám umožní prodloužit interiér. V tmavé předsíni se dobře osvědčí i světlé obrazy na plátně s barevnými motivy. Rozjasní totiž interiér a dodají mu energii. Ačkoli nápaditá výzdoba malé předsíně vyžaduje mnohem více času a práce, dejte se do toho. Rozhodně to stojí za to!

jak vyzdobit tesnou a malou predsin

Předsíň ve skandinávském stylu

Úzká předsíň přímo volá po skandinávském stylu, který přináší do interiéru spoustu světla a bílé barvy. Interiér se tím rozjasní a optický získává dodatečný prostor. Skandinávský styl se vyznačuje jednoduchostí a návratem k nekomplikovaným formám, a právě proto se dokonale hodí do malých interiérů. Bílý nábytek předsíň rozjasní, botník pomůže zbavit se dojmu nepořádku a ušetří místo, a malá předsíň získá originální vzhled. Tento způsob uspořádání předsíně nám umožní získat mnohem více prostoru.

Jak moderně zařídit předsíň?

Moderně a s nápadem – to je slogan mnoha výrobců nábytku, včetně toho určeného do předsíně. Co vlastně znamená moderní předsíň? Následování trendů, které se rok od roku mění. V letošním roce se moderní chodba nevyznačuje jen jednoduchou formou, ale také cihlami nebo fototapetami na stěnách. S rostoucí popularitou loftového interiérového designu zavládly v interiérech cihlové zdi a těžký dřevěný nábytek. Loftový styl je styl, který má svůj původ ve vysokých newyorských bytových domech. Tento typ interiérového designu, aby vypadal opravdu dobře, vyžaduje spoustu prostoru. V loftovém stylingu interiérů se osvědčí také 3D nástěnné samolepky, které napodobují cihlu nebo beton. Toto řešení je levnější než cihla, a zároveň stejně originální.

Šmrnc a elegance, čili předsíň ve stylu glamour

Černá a bílá pospolu dělají zázraky. Je to jedna z nejkrásnějších a nejelegantnějších kontrastních kombinací. Černá a bílá vládnou v koupelnách a obývacích pokojích, ale předsíň je také vhodným místem pro vytvoření kontrastů. Bílé stěny, černobílá šachovnicová dlažba a světlý nábytek – díky tomu bude váš interiér nejen designérský, ale především nadčasový. Zvolte k tomu lesklé doplňky, jako je velké nástěnné zrcadlo nebo fotorámečky, a vaše předsíň bude vypadat jako z titulních stránek novin.

predsin ve stylu glamour

Dávný anglický šmrnc, předsíň ve stylu shabby chic

Bohaté zdobení, velurové doplňky a fototapety s květinami na stěnách. Právě takto vypadá dávný anglický šmrnc v moderní verzi. Bohatší verze stylu odkazuje na palácové dekorace ve stylu Ludvíka XVI. Chcete-li si zařídit předsíň v královském stylu, určitě budete potřebovat: kovové kované sedátko, botník z tmavého dřeva a zrcadlo s bohatě zdobeným rámem. Pokud jste fanouškem mramorových podlah, můžete využít velké podlahové dlaždice napodobující mramor nebo (pokud žijete v domě) autentické, mramorové schodiště.
Předsíň je rozhodně náročný interiér. Nicméně pokud mu věnujete trochu času a práce, vytvoříte si nápaditou předsíň, která bude nádhernou a originální vizitkou vašeho domu.


JAK ZVĚTŠIT SVŮJ INTERIÉR, ČILI FOTOTAPETY NA POSUVNÉ DVEŘE DO PŘEDSÍNĚ

JAK NA RENOVACI BYTU? OSVĚDČENÉ A LEVNÉ ZPŮSOBY NA KRÁSNÉ A MÓDNÍ USPOŘÁDÁNÍ.

OBRAZY VYTIŠTĚNÉ NA PLÁTNĚ JSOU PERFEKTNÍ PRO KLASICKÉ INTERIÉRY

 

 

Čtěte rovněž::
23.02.2021

Malá ložnice – moderní uspořádání a inspirace na módní výzdobu

Malá ložnice je těžký oříšek, pokud jde o vytvoření úspěšného a funkčního stylu interiéru. Za prvé, je třeba vzít v úvahu každý dostupný centimetr prostoru a maximálně jej využít, a co je důležité – využít jej také funkčně.

více
21.01.2021

Jak namontovat skleněné panely v kuchyni?

Keramické obklady byly vždy dobrým způsobem, jak zvýšit estetiku kuchyňských stěn. Zároveň byly velmi funkční. Dnes jejich úlohu přebírají skleněné panely. Odolné vůči poškrábání, tepelným šokům a vysokým teplotám, se také snadno čistí a jsou ideální alternativou běžných, natřených stěn.

více
09.12.2020

Jaké nástěnné dekorace se osvědčí ve vaší kuchyni?

Kuchyně je místem, kde trávíme každý den spoustu času. Stále častěji se proto rozhodujeme pro nástěnné dekorace se zajímavým motivem a doplňky do kuchyně, které poskytují charakter, zdůrazňují styl a umožňují originální přístup k uspořádání. Které nástěnné ozdoby se nejvíce osvědčí v kuchyni? 

více
13.10.2020

Jak zvětšit svůj interiér, čili fototapety na posuvné dveře do předsíně

Zařídit předsíň je docela výzva. Problémem může být příliš velký prostor vzhledem k úloze této místnosti, nebo i příliš malý prostor, což je rozhodně častější. A i když předsíň není nejdůležitějším místem v domácnosti, právě zde vzniká první dojem!

více