WallMuralia Blog

Jak na renovaci bytu? Osvědčené a levné způsoby na krásné a módní uspořádání.

Jak na renovaci bytu? Osvědčené a levné způsoby na krásné a módní uspořádání.

Levná renovace bytu? Zní to jako paradox, avšak nové a nenákladné uspořádání kuchyně nebo obývacího pokoje je trendem posledních let. Příznivci módních interiérů stále častěji hledají řešení, která za nízkou cenu dělají velký dojem. Jaké jsou možnosti a na co si dát pozor, když chcete osvěžit svůj byt za málo peněz?

Renovace nábytku pomocí samolepek

Vhodně zvolené a dobře přilepené nábytkové polepy mohou zásadně změnit vzhled i velmi starého nábytku. Můžete jimi polepit celý nábytek nebo si zvolit jen některé povrchy, vybírat si z mnoha vzorů a barev, zkrátka – provádět jakékoli změny! Samolepicí nábytkový polep je jednoduchý a rychlý způsob, jak udělat ze starého nábytku úplně nový. A pokud si jen chcete udělat nějaký kus nábytku atraktivnějším, lehce jej obnovit nebo přizpůsobit, např. do dětského pokoje, rozhodněte se pro samolepky na šatní skříň. Trhákem jsou také samolepky na dveře, které udělají ze dveří významný dekorativní prvek v místnosti.

Nový vzhled kuchyně – jak osvěžit srdce domova?

I zde vám může znovu přijít s pomoci polep na kuchyňský nábytek který poskytne starým skříňkám nový módní vzhled. Ale toto není jediný způsob, jak dát kuchyni nový vzhled. Zvažte možnost natření dlažby speciální barvou nebo její pokrytí plovoucí podlahou. Také stěny lze obnovit nejen malováním, ale také výběrem správných obkladů do kuchyně na stěnu mezi skříňkami. Hitem posledních let jsou nástěnné hodiny s kuchyňskými motivy: moderní a skleněné, ideální pro udržení čistoty. Prostor nad jídelním stolem můžete zase vyzdobit samolepkami na zeď.

Fototapety do každého interiéru

Je to spolehlivý způsob, jak změnit každou místnost k nepoznání! Díky fototapetě může být vaše místnost útulná a získat nový ráz – romantický, dětský, kancelářský – a dokonce se může opticky zvětšit, pokud zvolíte prostorové fototapety. Existuje mnoho možností a nepřeberné množství vzorů uspokojí i ty nejnáročnější dekoratéry.

Oblečte své stěny – obrazy, samolepky, výzdoba

Jak změnit vizáž stěn rychle a za malé peníze? Nejen díky malování dosáhnete nejlepšího výsledku! Co se týče výzdoby zdi v obývacím pokoji, dokonale se osvědčí různé druhy obrazů nebo nástěnné hodiny – jsou nejen krásné, ale i praktické. Obrazy do obývacího pokoje mohou vytvořit zajímavou galerii, která se liší nejen stylem, ale i formou. Velmi módní je nástěnná výzdoba, např. se zvířecími motivy. Zpět jsou zase v módě i makramé.

Naproti tomu v ložnici se perfektně osvědčí fotografie na plátně, např. rodinné, které vytvoří osobní a intimní atmosféru. Obrazy do ložnice si můžete vybrat ve formě prostorových dekorací nebo tradiční, se světlými a uklidňujícími motivy. Skvělým nápadem jsou také oblíbené v poslední době lapače snů, pro zavěšení na zeď nebo dveře. Jak je vidět, můžete levně, avšak působivě, osvěžit interiér a zároveň si pohrát s dekoracemi nebo se rozhodnout pro menší „facelift“ stěn. Obrazy na stěny, nábytkové polepy nebo samolepky na dveře to jsou maličkosti, díky nimž získá prázdná stěna charakter a starý nábytek dostane druhý život. Určitě stojí za to vyzkoušet vše, abyste si vytvořili svůj vlastní domov a užili si čas strávený doma.


 NEJVÍCE PŘEHLÍŽENÁ MÍSTA V KUCHYNI

 KTERÉ HODINY DO KUCHYNĚ A JÍDELNY

Čtěte rovněž::
13.10.2020

Jak zvětšit svůj interiér, čili fototapety na posuvné dveře do předsíně

Zařídit předsíň je docela výzva. Problémem může být příliš velký prostor vzhledem k úloze této místnosti, nebo i příliš malý prostor, což je rozhodně častější. A i když předsíň není nejdůležitějším místem v domácnosti, právě zde vzniká první dojem!

více
10.09.2020

Přednosti skla nahrazujícího obklady v kuchyni, aneb skleněné kuchyňské panely

Po celá desetiletí jsme byli zvyklí na kuchyňské stěny obložené keramickými obklady. Mohlo by se zdát, že je to ideální řešení pro každý domov. A i když se nám všem tento typ provedení líbí, existují mnohem lepší řešení.

více
22.06.2020

Nejvíce přehlížená místa v kuchyni

Kuchyně je často skutečným srdcem mnoha domácností. Právě zde trávíme čas společným vařením, jíme nebo si povídáme u ranní kávy… Abychom se postarali o pohodovou výzdobu a zároveň příjemnou atmosféru v kuchyni, musíme si do této místnosti pořídit vkusné dekorace

více
08.06.2020

Obrazy vytištěné na plátně jsou perfektní pro klasické interiéry

Stává se bohužel často, že stěny krásně vyzdobených bytů zejí prázdnotou. Je to nevyužitý potenciál, protože nejde jen o vybavení domácnosti, také stěny vyžadují správnou výzdobu. Takto si také zpestříme naše životy. Pokud se chcete dívat na něco zajímavého, pak uděláte nejlépe, když si zavěsíte vkusný obraz na zeď!

více