Kuchyně v průmyslovém stylu – jak ji zařídit?

Kuchyně v průmyslovém stylu – jak ji zařídit?

Je čas na kompletní přestavbu kuchyně, nebo jen chcete osvěžit její vzhled? Možná právě jednoduchost a funkčnost průmyslové kuchyně vás osloví! Napovíme vám, jak v několika krocích vytvořit moderní atmosféru v průmyslové verzi.

Tipy pro navrhování funkční kuchyně v průmyslovém stylu

Průmyslový (industriální styl) je trend, který nikdy nepomine! Existuje jen málo míst, jako je právě kuchyně, kde tato estetika vypadá opravdu dobře. Krása a skromné provedení této stylizace vypadá na kuchyňských stěnách velmi elegantně a bezvadně.

Velmi důležitou roli při navrhování průmyslové kuchyně budou mít materiály a textury. Průmyslové interiéry zpravidla obsahují specifické syntetické a přírodní materiály. Patří mezi ně například cihly, kámen, kovy (chrom, měď, mosaz, ocel), dřevo, beton, sklo a keramika.

kuchyně v průmyslovém stylu – jak ji zařídit?

Otevřené prostory, šedé stěny a dřevěné podlahy

Průmyslová kuchyň se bude vyznačovat velkými místnostmi a vysokými stropy. Takový „vzdušný“ charakter bude základem pro výzdobu jakéhokoli průmyslového prostoru.

Barvy průmyslové kuchyně budou založeny především na šedé, hnědé, bílé nebo černé paletě barev – související s odstíny materiálů použitých v projektu. Dřevěná nebo betonová podlaha skvěle zapadne do celého uspořádání.

Nábytek v průmyslovém stylu

Kuchyně v průmyslovém stylu nepotřebují příliš mnoho nábytku. Musí však mít velký úložný prostor a musí se vyznačovat jednoduchými liniemi – bez zbytečných dekorativních doplňků. Musí to být jednoduché a strohé. Stojí za to vsadit na průmyslový kuchyňský nábytek vyrobený z průmyslových materiálů, jako je například nerezová ocel. Hladké ocelové povrchy budou perfektně ladit s hrubými texturami cihel a kamene. Stojí za to dát na nábytek betonovou nebo dřevěnou desku stolu, která dodá prostoru elegantní sofistikovanost a praktičnost.

kuchyně v průmyslovém stylu – jak ji zařídit?

Význam osvětlení v kuchyních v průmyslovém stylu

Volba osvětlení v průmyslovém stylu bude důležitým krokem při navrhování kuchyně. Bude ale také velmi vzrušující, protože tento krok nám umožňuje větší kreativitu.

Při výběru průmyslového osvětlení zvolte tlumenou paletu barev a zaměřte se na materiály, jako je například ocel, měď a mosaz. Oblíbenou a klasickou možností jsou černé visící lampy, které v kombinaci s osvětlením ve skříních nebo s reflektory vytvoří vynikající osvětlovací schéma. Dlouhé, závěsné kuchyňské lampy fantasticky zapadnou do továrního stylu kuchyně.

Také stojí za to přemýšlet o nákupu lamp ve stylu vintage z bývalých komerčních místností. Jsou snadno k nalezení na internetových aukcích a bleších trzích. Jejich vzhled posílí průmyslový charakter kuchyně.

kuchyně v průmyslovém stylu – jak ji zařídit?

Zdůrazněte strohou výzdobu moderními doplňky

Kuchyně v průmyslovém stylu jsou ve svých uspořádáních poměrně jemně a na pozadí jiných stylizací vypadají poměrně skromně, ale někdy stojí za to zpestřit jejich prostor a přidat odvážné dekorace.

Potisky na plátně s abstrakčním motivem ve světlých barvách budou jedinečným doplňkem, který jistě vynikne na pozadí tmavších průmyslových odstínů kuchyně.

Za zvážení stojí také použití velké desky na zdi, na které můžeme vytvářet dopisy a připomenutí – takový módní doplněk dodá do interiéru část naší osobní kreativity a prolomí tím asketický vzhled celého prostoru.

kuchyně v průmyslovém stylu – jak ji zařídit?

V sortimentu našeho obchodu naleznete také samolepky na ledničku. Přestože se nejedná o úplně často používanou dekoraci v loftových uspořádáních, můžeme vás ujistit, že díky takovému doplňku, např. s motivem dřeva nebo rostlin, získá naše kuchyň jedinečný vzhled a originální charakter.

Průmyslová kuchyň s trochou kombinace starých a nových doplňků se stane dokonalým interiérem pro vaření, relaxaci a společenská setkání.


JAK ZAŘÍDIT MALÝ POKOJ PRO DVĚ DĚTI? NÁPADY A INSPIRACE NA USPOŘÁDÁNÍ INTERIÉRU PRO SOUROZENCE

JAK MODERNĚ VYZDOBIT PŘEDSÍŇ – USPOŘÁDÁNÍ A INSPIRACE, KTERÉ VÁS POVZBUDÍ KE ZMĚNĚ!

Čtěte rovněž::
15.05.2023

Jak vyčistit obraz - odhalujeme tajemství zachování jeho krásy

Tato vzácná umělecká díla se mohou časem stát obětí neustálého pohybu prachu, špíny a dalších nepřátel z prostředí a postupně ztrácet svůj lesk a kouzlo. V tomto článku vás vezmeme na cestu světem uměleckého úklidu a odhalíme tajemství, jak oživit a uchovat fascinující krásu našich milovaných výtvorů.

více
18.04.2023

Jak si zařídit obývací pokoj v stylu boho? Barevné provedení, nábytek a doplňky

Jedním z častých problémů, kterým čelí ti, kdo se snaží do svého obývacího pokoje včlenit styl boho, je vytvořit ucelený vzhled, který nebude působit nepřehledně nebo chaoticky. V tomto článku vám poskytneme praktické tipy, jak vytvořit obývací pokoj v duchu boho, který bude v dokonalé rovnováze mezi eklektičností a pořádkem.

více
07.03.2023

Jaro doma - jak osvěžit interiér v pěti krocích

Jaro je skvělým ročním obdobím pro osvěžení a oživení vašeho domova veselými barvami, zelení a světlými látkami. Ducha ročního období můžete do svého domova vnést přidáním dekorativních prvků inspirovaných přírodou.

více
21.02.2023

Módní obývací pokoj v roce 2023 - jak přizpůsobit svůj domov nejnovějším trendům

Nejnovější designové trendy jistě dodají vašemu domovu moderní a elegantní vzhled. Ať už se chystáte na kompletní rekonstrukci, nebo jen chcete přidat pár sofistikovaných prvků, existuje mnoho inovací v oblasti designu prostoru, které vám pomohou dosáhnout požadovaného efektu.

více