Jak vhodně vybrat obraz do kuchyně - praktické rady a inspirace


Vítejte ve světě barevných kuchyňských dekorací! Pokud hledáte ideální dekorativní prvek na zeď do kuchyně, jste na správném místě. Seznamte se s několika tipy a triky, které vám pomohou oživit stěny kuchyně nádhernou grafikou.

Kuchyně - pochopit srdce vašeho domova

Kuchyně, často označovaná jako srdce domu, je více než jen prostorem pro přípravu jídel. Je to místo plné života, centrum každodenního života, místo, kde se schází rodina a přátelé, sdílí příběhy a vytváří vzpomínky. Toto kulinářské svatostánku je odrazem našich chutí, jak v kulinárním, tak i v životním smyslu. Je to místo, kde se aroma čerstvě uvařené kávy mísí s teplem smíchu, kde cvakání pánve je pozadím pro hluboké rozhovory a kde se umění vaření setkává s uměním života.

Chápat kuchyni znamená ocenit její roli nejen jako funkčního prostoru, ale také jako životního stylu rodiny. Jde o vytvoření prostoru, který je nejen efektivní, ale také příjemný a odráží váš osobní styl. A existuje lepší způsob, jak to prezentovat, než vhodný nástěnný obraz?

Jaký obraz se hodí do kuchyně?

Vhodný obraz může proměnit kuchyni v prostor plný osobnosti a stylu. Ať už jde o teplo rustikálního motivu, eleganci botanických tisků nebo odvahu moderního abstraktního umění, existuje obraz do kuchyně, který je ideální pro vaše interiéry.

Jak tedy vybrat ideální nástěnnou dekoraci do kuchyně? Zde je několik klíčových bodů, které je třeba zvážit:

 • Koordinace barev a motivů - má vaše kuchyně klasický půvab nebo moderní vzhled? Vybraná grafika by měla doplňovat téma. Hledejte barvy v obrazech, které se hezky hodí nebo kontrastují s barevnou paletou vaší kuchyně.
 • Velikost obrazu - pokud je kuchyňský obraz příliš velký, může prostor přetížit. Pokud je příliš malý, může se ztratit v celkové výzdobě interiéru. Změřte prostor na stěně a představte si umění na tomto místě.
 • Funkcionalita versus styl - pamatujte, že v kuchyních panuje nepořádek. Vyberte obrazy, které jsou nejen stylové, ale také snadno čistitelné a udržovatelné.
 • Personalizujte svůj prostor - Grafika v kuchyni by měla odrážet vaši osobnost. Jste milovníkem kávy? Možná pro vás bude právě elegantní tisk s motivem kávy. Milujete víno? Krajina vinic může být právě to pravé.

kuchyně v průmyslovém stylu – jak ji zařídit?

Obrazy do kuchyně - objevování populárních motivů

Kuchyňské tisky jsou nesmírně univerzální a odpovídají široké škále vkusů a témat. Zde je bližší pohled na některé populární motivy:

 • Kulinářské inspirace - moderní obrazy znázorňující bylinky, koření, vintage příbory nebo dokonce abstraktní zobrazení potravin jsou v poslední době v módě. Nejenže slaví podstatu vaření, ale také vytvářejí zajímavé aranžmá.
 • Motivy kávy a vína - pro milovníky kávy a vína tematické tisky mohou vytvořit útulnou, kavárenskou atmosféru. Představte si stylové plátno zobrazující parující šálek kávy nebo elegantní láhev vína s poháry. Tyto motivy jsou spojeny s radostí z relaxace a vychutnávání oblíbených nápojů.
 • Obrazy do kuchyně s nápisy - tyto prvky jsou více než jen dekorativní; podporují konverzaci, ovlivňují náladu a někdy jemně připomínají jednoduché radosti života. Mohou zahrnovat jak klasické a elegantní nápisy, tak zábavnou a moderní typografii, perfektně se hodící do různých stylů kuchyní. Krása těchto obrazů s nápisy spočívá v jejich schopnosti vnést do kuchyně teplo, charakter a trochu příběhu.

kuchyně v průmyslovém stylu – jak ji zařídit?

 • Obrazy s motivem ovoce a zeleniny - tyto jasné a barevné tisky nejen dodávají vaší kuchyni čerstvý vzhled, ale také slaví bohatství přírody.
 • Moderní abstraktní umění - pro ty, kteří upřednostňují spíše současný vzhled, abstraktní obrazy v odvážných barvách nebo s minimalistickými vzory mohou udělat silný dojem. Budou ideálním doplňkem do moderní kuchyně.
 • Reklamy a potravinářské etikety ve vintage stylu nebo klasické kulinářské plakáty tištěné na plátně mohou dodat trochu nostalgie a půvabu. Ideálně se hodí pro vytvoření retro atmosféry ve vaší kuchyni.
 • Botanické vzory (např. květiny) budou ideální volbou, pokud chcete do kuchyně vnést trochu elegance a klidu. Přinášejí do interiéru trochu venku a mohou doplňovat jak moderní, tak tradiční kuchyně.
 • Kulturní motivy a světová kuchyně - oslavte svou lásku ke kuchyni pomocí tisků znázorňujících kulinární lahůdky z celého světa.
 • Motivy rustikálního venkovského domu - pokud má vaše kuchyně spíše rustikální nebo venkovský styl, obrazy zobrazující pastýřské scény, hospodářská zvířata nebo starožitné zemědělské nářadí mohou dodat roztomilý, venkovský charakter.

Jak vhodně vybrat obraz do kuchyně

Kde zavěsit a postavit obrazy v kuchyni?

Pokud jde o dekoraci kuchyně, strategické umístění nástěnných obrazů může mít transformační účinek na prostor. Nejde jen o vyplnění prázdných stěn; jde o vytvoření vizuální harmonie, která zlepší jak funkčnost, tak estetiku vaší kuchyně. Promyšlené rozmístění uměleckých děl v kuchyni může proměnit tento prostor z obyčejného místa pro vaření ve stylové a přátelské centrum domova. Kde tedy zavěsit/postavit obraz?:

 • V jídelně - velký, nápadný prvek bude tvořit centrální bod a určí tón celé místnosti. Přemýšlejte o velkém obraze na plátně, který bude doplňkem stolu, nebo o sérii menších obrazů, které vyprávějí nějaký příběh.
 • V blízkosti sporáku nebo dřezu - tyto oblasti jsou často přehlíženy, ale nabízejí skvělou příležitost k přidání špetky kreativity. Na těchto místech vyberte menší, fantazií nabitější prvky. Nezapomeňte však vybrat umění odolné vůči teplu a vlhkosti. Obrazy na skle se sem perfektně hodí.
 • Nad skříňkami - pokud máte prostor mezi skříňkami a stropem, je to skvělé místo pro přidání uměleckých děl. Menší dekorativní tisky mohou vytvořit roztomilou expozici.
 • Na kuchyňském ostrově - pokud máte velký kuchyňský ostrov, zvažte umístění samostatného uměleckého díla na něm. To se osvědčí zejména ve větších kuchyních, kde ostrov slouží jako centrální bod.

Jak vhodně vybrat obraz do kuchyně

 • Alkova - pokud má vaše kuchyně alkovu, je to ideální místo pro výrazný prvek. Přidejte sem obraz, který prezentuje například zátiší nebo živý abstraktní prvek, který dodává prostoru hloubku.
 • Okenní parapety a otevřené police - neignorujte tyto prostory. Drobné tisky spolu s dekorativními talíři, nebo dokonce s malými sochami mohou přidat další zajímavý prvek.

Obrazy v kuchyni - formování osobnosti kuchyně

Správný obraz může proměnit vaši kuchyni v prostor plný osobnosti a stylu. Nechte tedy vaše stěny vyjadřovat vaši kulinářskou vášeň a styl! Buďte odvážní, objevujte, experimentujte a především se bavte. Koneckonců, kuchyně je místo, kde se děje magie, že?

Čtěte rovněž::